Чи потрібно робити аналізи перед процедурою имплантация зубов і які?
частина ІІ
Прихильники всебічного обстеження пацієнта перед процедурою имплантация зубов наводять ще й такі вельми і вельми логічні доводи. Вони говорять про те, що в результаті цих профілактичних оглядів у пацієнта може бути виявлено захворювання, про яке він сам навіть не підозрював раніше. І завжди, звичайно, наводяться в приклад розповіді про якогось пацієнта, у якого тільки при підготовці до процедуры имплантация зубов виявили цукровий діабет або порок серця. Виникає резонне питання, а чому тоді не посилати на профілактичний огляд ВСІХ людей, навіть тих, хто прийшов в перукарню або спортзал?
Раз вже ми так сильно ратуємо за профілактику, то цим треба займатися завжди і скрізь! Чому саме при процедуры имплантация зубов ми стоїмо за профілактичний напрямок у медицині, а при видаленні зубів нам наплювати, є у пацієнта порок серця чи погана згортуваність крові? Та й профілактичний напрям у медицині, це, загалом-то, як я думав, справа нашого улюбленого держави, депутатів державної думи, лікарів-терапевтів у поліклініках, чому не їх, а тільки лікарів-стоматологів-імплантологів?! Загалом, розмови про унікальність процедуры имплантации зубов ведуть поки що ті, хто мало її в житті бачив. А ті, хто працює з цим кожен день, ні на хвилину не замислюються про те, що вони унікальні.
Але я ні в якому разі не закликаю до того, щоб пацієнтів не обстежувати перед процедурою имплантация зубов взагалі! Це інша крайність, не менш безглузда. Просто я стверджую, що КОЖЕН пацієнт має обстежуватися практично однаково, незалежно від того, до якого фахівця він іде. Хіба що він просто зайшов рентгенівський знімок зробити. Та й то йому може на голову впасти штанга від рентгенівської трубки, а ми навіть не знаємо його групу крові.
Так от, кожен пацієнт повинен заповнити спеціальну анкету при першому відвідуванні клініки, незалежно від цілей відвідування. Доктор зобов'язаний цю анкету уважно вивчити, а потім додатково поговорити з пацієнтом про все, що може так чи інакше вплинути на успішний результат будь-якого стоматологічного лікування. Доктор повинен поцікавитися наявністю у пацієнта захворювань крові, серця, ендокринної системи, наявністю алергії, навіть курінням і прийняттям будь-яких ліків. І у випадку, якщо пацієнт висловлює хоч якісь натяки на наявність у нього будь-яких патологій, прийняти рішення про необхідність конкретних аналізів. Наприклад, у діабетиків ми завжди вимагаємо аналізів на цукор, або з'ясовуємо, яка в нього форма і ступінь діабету, які ліки він приймає і який у нього зазвичай рівень цукру в крові. Якщо у пацієнта є захворювання серця, то ми найчастіше наполягаємо на запрошенні бригади анестезіологів, які проводять з пацієнтом додаткову бесіду, огляд і опитування, і робота проводиться при їх безпосередній участі і під їх прикриттям.
Якщо у пацієнта є натяки на алергію від металів, лікарських препаратів або яких-небудь інших речей, то ми відправляємо пацієнта на алергологічні проби. Причому алергії на чистий титан, з якого виготовлено більшість пристойних імплантатів, практично в природі не зустрічається. Але алергія може бути на метали, якими надалі буде проводитися протезування на імплантатах цих, а вирішувати такі питання треба ще ДО процедуры имплантация зубов, щоб потім не виявилося, що пацієнт зібрав останні гроші на кобальт-хромовий сплав, а йому по алергологічним показаннями необхідний золото- платиновий, який в півтора-два рази дорожче, або оксид цирконію, який в три рази дорожче. І що потім робити пацієнту? Випилювати з кістки імплантати і повертати в клініку? Загалом, у всьому важливий принцип адекватності і щодо підготовки до процедуры имплантация зубов теж.
мабуть аналізи ЦЕ ПЕРШЕ ЩО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ!
ВідповістиВидалитину звісно!
Видалити